Europejskie Warsztaty Świąteczne

 

Pierniki i kartki świąteczne to atrakcje tegorocznych warsztatów świątecznych zorganizowanych dla uczniów naszego Ośrodka, ich rodziców oraz młodzieży z II LO Zespołu Szkól Ekologicznych z Zielonej Góry.                                                                                                                                                                          Lukrowanie, dekorowanie, smakowanie, pakowanie 250 pierników i zdobienie nimi ekologicznych choinek w obu szkolnych budynkach oraz samodzielnie wykonanie różnorodnych kartek świątecznych dla bliskich wypełniły czas dzisiejszego przedpołudnia. W atmosferze radosnego przygotowywania się do świąt Bożego Narodzenia i w oczekiwaniu na świętego Mikołaja mogliśmy wspólnie miło spędzić czas, porozmawiać i poznać się. Dla uczniów z „Ekologa” i ich wychowawczyni Pani Joanny Szurowskiej była to pierwsza wizyta i pierwszy kontakt z naszymi uczniami. Otwartością i uśmiechem nasi podopieczni zdobyli ich serca!                                                                                

Młodzież przygotowała się bardzo starannie do wizyty i w ramach mikołajek zebrała dla nas dużą ilość materiałów plastycznych i artykułów szkolnych. Napisali też do nas list i podarowali zdjęcie klasy. Po warsztatach zwiedzili budynek szkolny a podczas wspólnego spotkania przy stole , przy dźwiękach ukulele zaśpiewali wspólnie Last Christmas!

Warsztaty zorganizowała grupa projektowa w ramach edukacji włączającej będącej tematem przewodnim w tegorocznym projekcie Erasmus+ przy wsparciu zaprzyjaźnionego Punktu Europe Direct z Zielonej Góry i ulubionej przez uczniów Pani Moniki Kujawskiej- MarszałekJ