Wieczór Cypryjski na przystani kajakowej

 

zz10

W dniu 13.09.2019 w ramach przygotowania kulturowego programu Erasmus+ odbył się Wieczór Cypryjski. Organizatorami byli uczestnicy kursu ‘Edukacja na zewnątrz”, którzy będą się dokształcać na Cyprze. Jako organizatorzy staraliśmy się oddać klimat tawerny, w czym także pomogła nam pogoda. Pięknie nakryte stoły po kroplami deszczu zamieniliśmy na biesiadny stół. Jeden stół, jak w cypryjskiej tawernie, wokół przyjaciele i ciepła rodzinna atmosfera.

Wśród muzyki i smakołyków, które zostały przygotowane podczas zajęć „Smakołyki z Cypru” wraz z uczniami SPDP, spędziliśmy niesamowicie przyjemny wieczór.

Opowieściami o życiu ludzi na wyspie uraczyło nas małżeństwo Ewa i Tomasz Stanke, którzy spędzili ponad 20 lat mieszkając wsród Greków i Cypryjczyków. 

Iluż ciekawych rzeczy mogliśmy się dowiedzieć od nich i tak różnych od tych przeczytanych w przewodnikach. Pytaniom nie było końca.

Następnie tancerz Pan Marek Szulgo zaprosił nas na parkiet i wspólnie oddaliśmy się pląsom. Próbował nauczyć nas tańczyć "Zorbę"

Nie obyło się bez niespodzianek. Był nim wielki tort, a wspólne zdmuchnięcie świeczki z pewnością przyniesie szczęścia uczestnikom projektu.

Uwieńczeniem wieczoru było rozlosowanie vouczerów od naszych przyjaciół:

  • Speak up Szkoła Języka Angielskiego Zielona Góra,
  • Salon kosmetyczny Zalotka,
  • Studio Figura.

Darczyńcom bardzo dziękujemy!

Nagrody wylosowały Panie:

Jolanta Kaczkiełło-Ostrowska,

Grażyna Miśkiewicz,

Jolanta Rybicka,

Sabina Leśniewska,

Barbara Hajndrych.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również dyrekcji i pracownikom MOSIR-u za możliwość przygotowania wieczoru na ich terenie.

zzzz222