Pierwszy w cyklu

Wieczór Hiszpański

 

mapa Hiszpanii

 

18.06.2019r grupa Erasmusek z SOSW, która w tym roku odbędzie mobilność do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct z Zielonej Góry i Miejską Biblioteką Publiczną z Nowej Soli przygotowały dla lokalnej społeczności wyjątkowe spotkanie z malarstwem hiszpańskim, kulturą i tradycją z akcentem kulinarnym. W świat malarstwa z Półwyspu Iberyjskiego wprowadził gości Zbigniew Szymoniak - artysta malarz z Zielonej Góry, krytyk sztuki, pedagog, współtwórca Biennale Sztuki Nowej w Zielonej Górze, uczeń jednego z najwybitniejszych polskich artystów, profesora T. Brzozowskiego.

El Greco, Salvador Dali czy Pablo Picasso to najbardziej znane nazwiska hiszpańskiego malarstwa, ale obok nich byli też inni, których twórczość w ciekawy i pełen humoru sposób została zaprezentowana podczas wykładu.

W drugiej części artystyczna dusza, nauczycielka SOSW Dorota Tyborowska poprowadziła warsztaty plastyczne, podczas których goście na ekologicznych torbach przy użyciu pasteli mogli stworzyć swoje własne, niepowtarzalne dzieło w kubistycznym lub surrealistycznym stylu Picassa lub Dalego.

Dla gości przewidziany był także słodki poczęstunek w hiszpańskich smakach.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 50 gości.  

 

         europe direct                                    erasmus                              biblioteka miejska