„Jestem na tak!”

 

to hasło III edycji Gry Miejskiej zorganizowanej przez włoskie „Erasmuski” z SOSW we współpracy z Europe Direct z Zielonej Góry. Motywy przewodnie tej edycji gry to zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz promocja programu ERASMUS+. W zabawie wzięło 8 czteroosobowych drużyn składających się z uczniów i nauczycieli ze szkół z Nowej Soli, Otynia i Przyborowa. Naszą placówkę reprezentowały trzy drużyny: „Eurotropiciele”, „Czarny kot” i „Drużyna Pierścienia”. Gra rozpoczęła się w SOSW a zakończyła w „Galerii pod Tekstem” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na trasie uczestnicy dotarli także do punktów kontrolnych w Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miejskim, Porcie, Parku Krasnala, Muzeum Miejskim i MBP. Odwiedzając te miejsca otrzymywali zadania do wykonania m. in. musieli rozszyfrować hasło programu ERASMUS+ i przygotować plakat promocyjny, zachęcić nowosolan do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i zrobić zdjęcia z tabliczką „Jestem na tak !”, odszukać rozsypane puzzle, które po ułożeniu przedstawiały główną siedzibę Parlamentu Europejskiego oraz jego przewodniczącego, zaznaczyć na mapie do jakich krajów można wyjechać w ramach programu ERASMUS+ i wiele innych. Na końcu czekało także zadanie dodatkowe związane z wystawą czasową prezentowaną w Muzeum Miejskim „ Zabawki z czasów PRL” a dotyczącą bajek dla dzieci z tamtego okresu. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością ich tytułów i określić jakiej były produkcji. Zwycięska drużyna otrzymała upominki od Muzeum Miejskiego.

Zwycięzcami III edycji nowosolskiej Gry Miejskiej została drużyna z SP nr 2 „Debeściaki”, drugie miejsce zajęła także drużyna z SP nr 2 „Dwójeczka” a trzecie „Otynianki” z Otynia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki a na koniec zaproszeni zostali na poczęstunek we włoskim stylu czyli pizzę i TiramisuJ

Dziękujemy za wspólną zabawę, naukę i dobrze spędzony czas!

włoskie „Erasmuski”J